Prolog (Connor)

Šli jsme přeplněnou ulicí do zdejší hospůdky. Tenhle týden tady byly trhy, takže se to ve městě obchodníky jen hemžilo. Takový trh vidím poprvé...nebo spíš tady ho vidím poprvé, protože jsem tady nový. Má ne příliš bohatá rodina se sem přistěhovala asi před čtyřmi dny a já jsem za tu dobu poprvé opustil náš dům. Za tenhle rok jsme se stěhovali už podruhé a mě to začínalo poměrně vadit. Nesnášel jsem to.

,,Nasaď úsměv, ať si o tobě lidi nemyslí, že jsi bůhví z kama.'' Řekl můj starší bratr a já po něm vrhl vražedný pohled. Z kluků jsem byl druhý nejmladší.

,,Dobře.'' Procedil jsem skrz zuby a z donucení se usmál. Bratr mě poplácal po zádech. Konečně jsme to našli. Taková malá nic moc hospoda, ale nedá se nic dělat...budu si muset zvyknout. Vešli jsme teda dovnitř a první, co se stalo, bylo to, že nás do nosu udeřil silný smrad. Jeden z bratrů se zašklebil a já měl co dělat, abych se nepozvracel. Několik mužů se otočilo ke dveřím, aby viděli, kdo přišel...později vzhlédla i jedna starší žena. Na sucho jsem polkl a pak následoval toho nejstaršího. On věděl naprosto přesně, jak se v takové nepříjemné situaci chovat. Přišel k obsluze a něco mu řekl. Porozhlédl jsem se po celé ponurné krčmě a pak si všiml, jak mi ta žena dává znamení, ať k ní jdu. Raději jsem to udělal, protože jsem si nechtěl znepřátelit lidi hned první den.

,,Ty jsi syn toho nového obchodníka, že ano?'' Zeptala se a já kývl. Pokynula mi rukou na volnou židli před ní a já se vděčně posadil.

,,Ano jsem to já...nechci být nezdvořilí, ale proč se ptáte?'' Usmála se a podívala se na mě.

,,To není hlavní...chci tě varovat...tebe a tvé bratry i sestry.'' Řekla mi na to a já zpozorněl. Ta žena mě děsila.

,,Před čím?'' Všiml jsem si, jak se nepatrně rozhlédla.

,,Spíš před kým mládenče...chci tě varovat před hrozbou lesa.'' Mluvila neurčitě a já vážně netušil, kam tím míří.

,,Prosím? Co je na lesech špatného?''

,,Nejde o ty lesy...jde o Opuštěnou.'' Řekla a já se na ní překvapeně podíval.

,,Kdo je to?'' Zeptal jsem se a ona se pousmála.

,,Ona je zavržená...je to něco, jako přízrak, který nikdy nenajde kvůli svému činu klid.'' Odpověděla a mě lehce zamrazilo.

,,Zavržená? Přízrak? Je to přece dívka.'' Podotkl jsem a ona zakroutila hlavou. Vytáhla ze svého starého kabátu nějaký obrázek.

,,Tohle je Opuštěná před tím, než zavrhla svou rodinu...dnes už takhle nevypadá. Nikdo ještě neviděl její tvář...všichni se jí bojí a ty bys měl taky.'' Řekla mi a ten obrázek ke mě přisunula. Byla nádherná. Krátké vlasy, neuvěřitelně krásné oči.

,,Je...'' Začal jsem, ale nemohl jsem najít vhodná slova.

,,Kouzelná to ano...ale teď už ne...je to dítě pekel, takže ti radím držet se od lesů dál.'' Tohle už jsem v plánu neměl. Žena vstala a beze slova odešla z hospody pryč. Vzal jsem její obrázek do svých rukou a nemohl z něj spustit oči. V rohu bylo jméno Rose a pod ním datum 1.6.1839. Ten obrázek byl namalovaný před dvěma roky...někdo se během dvou let nemohl zase tak moc změnit...nebo snad jo? Každopádně ona byla jedna z nejkrásnějších dívek, které jsem ve svém životě viděl. Rozhodně není taková, jak tvrdí...je to jen hloupost. Schoval jsem obrázek do jedné z kapes a odešel za bratry. Jeden z nich mi podal pivo a já se na něj vděčně podíval.

,,Kdes byl?'' Zeptal se a já trhl hlavou ke stolu.

,,Jedna paní mi říkala, že bysme se všichni měli držet od lesů dál.'' Řekl jsem a v ten moment se na nás otočila obsluha.

,,To byste rozhodně měli. Žije tam přece Opuštěná.'' I když její ,,jméno'' zašeptal, tak celá hospoda se otočila našim směrem a bylo neuvěřitelný ticho. Že by z ní vážně všichni měli takový strach, jak mi tvrdila? Možná bych se těm lesům měl vyhýbat, nebo ne? Ne...musím jí poznat...jedině pak jí budu moct soudit...

Tak snad se Vám prolog líbil, vím že je dost krátký, ale slibuji že kapitoly budou o dost delší. A tady je ten obrázek...


Diskusní téma: Prolog

:)

Moc se ti to povedlo :) Škoda, že nemám dneska čas číst i ostatní kapitoly, ale co nejdřív se do nich pustím :)

:)

Prolog byl naprosto úžasný! :3 Jdu se vrhnout na první kapitolu! :3

♥♥♥

Wow...Připadala jsem si, jako bych se místo čtení dívala na film...Moc skvělej film. Tohle je tak úžasnej krok k další úžasné povídce! Hrozně, hrozně moc se těším na první kapitoly.

Re: ♥♥♥

Moc moc děkuju :DDD

Božský :3

Krásný , Úžasný prostě nádherný . Nemůžu se dočkat 1. kapitoly !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Božský :3

Moc děkuju :DD Tak snad tě první kapitola nezklame :)

Pokračování, pokračování!!!! :D

Naprostá bomba a ten obrázek no, dokonalej. Myslím, že tímhle se tahle povídka přesouvá u mě na přední příčky...fakt to zní moc slibně a už se hrozně těším :D

Re: Pokračování, pokračování!!!! :D

Děkuju, děkuju a ještě jednou děkuju :D

Přidat nový příspěvek