7. Kapitola

Dřív než jsem stačila otevřít knihu na poslední stránce někdo zaklepal. Bylo mi hned jasný kdo to je. Umučeně jsem vstala a šla otevřít. Přísahám, že ho jednou zabiju.

,,Co potřebuješ Came?'' Zeptala jsem se sotva jsem otevřela dveře. Usmál se na mě a já ho pustila do svého ,,útočiště''.

,,Nic konkrétního.'' Odpověděl a uvelebil se na mý posteli. Povytáhla jsem obočí a dala ruce v bok.

,,Aha...víš teď se mi tvá rádoby návštěva moc nehodí.'' Řekla jsem a on se na mě tázavě podíval.

,,Jen mi netvrď, že někoho schováváš ve skříni.'' Prohodil a já zakroutila hlavou.

,,Vtipnej jako vždycky.'' Řekla jsem ironicky.

,,Já vím.'' Jeho úsměv se ještě víc rozšířil. Přišla jsem k němu, abych ho vyhodila, ale toho jsem v zápětí litovala. Chytl mě za ruku a stáhl k sobě. Držel mě pod sebou.

,,Co to do pekla zase děláš?'' Zeptala jsem se ho. Upřímně...měla jsem chuť mu věnovat polibek, ale nechci mu dávat planý naděje. U mě si to tak lehce nevyžehlí...to by měl za ty roky vědět. Nejsem jako ty holky, který už měl v posteli...nejsem žádná hračka.

,,Nic konkrétního.'' Odpověděl mi s lehkým úsměvem. Naklonil se ke mě, ale já ho zastavila.

,,Měli jsme dohodu...pokud jí chceš porušit, tak stačí jen říct.'' Řekla jsem a on vzdychl.

,,Myslel jsem, že tohle už máme za sebou.'' Podotkl a já zakroutila hlavou.

,,Budeš si muset ještě chvilku počkat.'' Zašeptala jsem.

,,Nechci tu dohodu porušit, ale chci mít jen jistotu, že jsem tě nadobro nezt...'' Ozval se alarm. Oba dva jsme byli hned na nohou a chystali jsme se z pokoje, ale těsně před tím mě ještě zastavil.

,,Má ta dohoda vůbec smysl?'' Kývla jsem na souhlas a vzala si své zbraně. Okamžitě jsme šli do pracovny...ostatně jako vždycky. Tentokrát nám to moc dlouho netrvalo. Cam mi otevřel dveře a já vešla do té velké a tmavé místnosti.

,,To byla rychlost...máme hlášené démony v jedné střední škole ve Phoenixu.'' Oznámil nám Ian a já se posadila do svého křesla. Podal nám dvě složky a já jednu podala Camovi, který si teprve sedal.

,,Tři mrtví? Možnost posednutí? Více druhů? Jako vážně?'' Zeptala jsem se zaraženě a pak se podívala na Cama.

,,Ano...zemřela jedna z učitelek, školník a jeden student. Máme informace, že je tam jeden druh, který může ovládnout vaší mysl. Nikdo jiný to nezvládne.'' Řekl a prosebně se na nás podíval.

,,Je to dost nebezpečný.'' Prohodil Cam a já kývla. Neměla jsem strach, protože tohle bylo riziko naší práce...jen mě to vykolejilo.

,,Vemte s sebou Dominica a trošku ho tam zaučte.'' Řekl nám a já se na něj překvapeně podívala.

,,Omlouvám se, ale to nejde. Ještě není dostatečně trénovaný...''

,,To byl rozkaz na prosba Nino.'' Řekl mi můj šéf a nakonec kývla. Vstala jsem, abych ho mohla jít najít. Cam se taky zvedl a šel za mnou.

,,Nino...buďte opatrní.'' To bylo poslední, co řekl, než nás nechal odejít. Spěchala jsem dlouhou chodbou ke dveřím Dominicova pokoje. Neobtěžovala jsem se klepat.

,,Hýbej se, máme práci.'' Řekla jsem mu. Tázavě se na nás podíval. Cam se mu rozhodl pomoc. Chudák byl očividně zmatenej.

,,Kluci no tak...nešlo by to trošku urychlit?'' Zeptala jsem se jich a oba po mě střelili naštvaný pohled. Musela jsem se pousmát. Opustila jsem jeho pokoj a začala otevírat portál. Chvíli na to už jsem je měla oba dva za zády a portál byl otevřený. Prošla jsem jako první...za mnou šel Dominic a pak Cam. Prohlédla jsem si areál školy a zamračila se. Byla to klasická dvou patrová budova.

,,Nino?'' Cam chtěl asi vědět, co nás tam čeká. Zamyslela jsem se a snažila se vnímat, jenže mě něco blokovalo.

,,Je to divný, ale něco mi v tom brání...nic necítím.'' Řekla jsem mu a on se na mě překvapeně podíval.

,,To je dost špatný.'' Podotkl a pak se podíval stejně jako já na budovu. Zavřela jsem oči a úpělnivě se snažila něco zachytit. Bohužel neúspěšně.

,,Takže půjdeme na nejisto?'' Zeptal se nás Dominic a já kývla na souhlas. Zamračil se a trošku se zatřásl. Cam ho povzbudivě poplácal po zádech a pak se na mě usmál. Já mu úsměv oplatila. Vytáhla jsem svůj nůž a zhluboka se nadechla.

,,Jste připravení?'' Zeptala jsem se jich.

,,Jo.'' Řekli oba zároveň. Všichni tři jsme vyrazili ke škole. Byla jsem ve střehu. Nikoho z nás nenapadlo promluvit. Zastavila jsem se před prosklenýma dveřma. Cam se toho ujal. Bez jediného zvuku ty dveře otevřel a pustil nás dovnitř. Šla jsem vpředu, abych to v případu nouze schytala já a ne Dominic. Pomalu jsme postupovali chodbou dál a dál a přitom neustále kontrolovali okolí. Něco se muselo pokazit. Někde musela být chyba...zřejmě ve mě. Nic jsem necítila, což bylo tak deprimující. Cam mi to jednou určitě vyčte. Byla jsem z toho celkem mimo, ale to teď muselo jít stranou. Pak to nějak vyřeším s Ianem a tím to pro mě skončí. Zaslechla jsem za sebou nějaký zvuk, takže jsem se prudce otočila. Nic za náma nebylo a navíc to vypadalo, že kluci ani nic neslyšeli...soudila jsem to podle toho, jak se na mě Cam divně podíval. Byl to ten pohled, který v jeho případě znamenal...,,Hrabe ti?''. Pokrčila jsem rameny a šla dál. Pár vteřin na to se stejně jako já otočil i on. Obdařila jsem ho stejným pohledem a on se na mě zamračil. Pak Dominic ztuhl a my společně s ním. To snad ani není možný? Tohle je dost blbej vtip. Naklonila jsem hlavu a povytáhla obočí. Proč to vypadalo jako panenka? Vždyť takový démon ani není...moment snad to není Juiblex nebo Jinns. Horší by bylo to druhý, protože ten démon všechno nenávidí a plive kyselinu...nic pěknýho. Ta věc se na nás otočila. Cam tiše zaklel a Dominic hlasitě polkl. Pevně jsem stiskla svůj nůž a vyčkávala. Ta věc zaútočí sama, takže nějaká provokace vážně nemá smysl. Zaslechla jsem to zavrčení...pak se to k nám rozběhlo. Já i Cam jsme si raději stoupli před něj, protože jeho zkušenosti byly rovny nule. Ta ,,panenka'' mi sahala někam do pasu, ale vypadala dost hnusně. Zřejmě to byla jen jeho schránka, protože pokud to vážně je Juiblex, tak ten nemá žádný fyzický tvar, což by znamenalo, že tu panenku momentálně jen obývá. Nepřítel se blížil. Jediný možný způsob jak to zabít, bylo zasáhnout srdce...

Juiblex - Nemá fyzický tvar, plive kyselinu, žere živý zvířata a všechno nenávidí

Jinns - Obecně neviditelní duchové, kteří mění tvar a za svítání mizí

Diskusní téma: 7. Kapitola

https://tales-from-my-head.webnode.cz

Moc pěkný.... :D Super akce, a nějak mi vrtá hlavou co to je teda mezi Camem a Ninou.....zajímavý :o Povedla se ti celá kapitola :D

Přidat nový příspěvek