4. Kapitola

 

Civěla jsem do dveří a nevěřícně se dívala na svého šéfa. Ten se jen spokojeně usmíval a díval se na Dominica, který byl pořád ještě trošku nesvůj. Tohle není možný. Tohle je snad vážně za trest.

,,Po hodně dlouhé debatě jsem usoudil, že tady tento mladík má úžasný potenciál, takže jsem se rozhodl, že z něho vycvičíte lovce.'' Oznámil nám po chvíli a já s Camem jsme se na sebe nechápavě podívali.

,,Ale pane...'' Namítla jsem, ale on mě umlčel zvednutím ruky.

,,Žádné ale slečno Curterová...to je rozkaz.'' Popostrčil Dominica k nám a já se k nim otočila zády. Já ho vážně asi zabiju. Proč? Co jsem komu kdy udělala? Pomáhám lidem a takhle se mi to vrací? To je v háji. Cam měl možná podobný názor, ale nic neřekl. To mě trošku naštvalo.

,,Já ho nebudu cvičit...prostě ne. Je to člověk a já s lidma nechci mít nic společnýho. Ať to udělá Cam...zvládne to.'' Řekla jsem a podívala se z okna ven. Začínalo pršet. Zhluboka jsem dýchala, ale neuklidnilo mě to. Tohle já nerozdýchám.

,,Slečno Curterová...musíte pochopit, že jednou vás viděl zabít démona a tím pádem už nesmí do lidského světa.'' Vysvětlil mi Ian a já zakroutila hlavou. Cítila jsem Camovu ruku na svém rameni a podívala se na něj. Jemně se na mě usmál.

,,To je mi jedno...já na tohle nemám pane...to jako vážně sorry, ale tohle nezvládnu.'' Odpověděla jsem a slyšela, jak vzdychl. On moc dobře věděl, že já na tohle jen tak nepřistoupím a pokud jo, tak budu Dominicovi dělat z výcviku peklo, protože on mezi nás nepatří. My jsme byli vychováváni od malička a on se jen jednou objeví a už má být lovec? Ne.

,,Nino mohli bysme to vyzkoušet...jen zkusit...pak toho můžeš nechat.'' Navrhl Cam a já teda nakonec kývla. Ian okamžitě zmizel a jeho tam nechal. Vytáhla jsem z pouzdra svůj nůž a podívala se na něj.

,,Rval ses někdy? Držel jsi někdy v ruce nějakou zbraň?'' Zeptal se Cam a on zakroutil hlavou. Začala jsem se smát a pak dala ruce v bok.

,,Jak mám podle Iane vycvičit takový poleno?'' Zeptala jsem se Cama, který nás do toho namočil. Tohle mu ještě vrátím...to přísahám.

,,Ale no tak...dej mi pár minut a něco z něho dostanu.'' Odpověděl a já pokrčila rameny. Sedla jsem si na stůl, který býval většinou plný map a všeho možnýho. Pobaveně jsem sledovala, jak se z něj snaží vydolovat nějaký dosavadní zkušenosti. Bylo mi jasný, že je to k ničemu, ale říkat mu to nebudu. Bodla jsem nůž do stolu a oba dva se na mě podívali.

,,Navrhuju vyzkoušet jeho sílu, výdrž a inteligenci.'' Řekla jsem a vstala. Začali jsme tím, že se měl přitahovat na tyč a já mu to s radostí počítala. Neudělal to víc, jak desetkrát. Pak přišli na řadu kliky a já už ani nevím, co všechno. Každopádně byl to línej idiot. Nejen, že mu chyběla disciplína, základy slušnýho chování, ale dokonce ani nesportoval. Měla jsem chuť vysmát se mu a poslat ho domů, ale to jsem nemohla. Jak jednou vstoupíte na akademii, tak jí opustíte jen, jako nelítostný lovec. To byly podmínky a s tím jsme nemohli nic dělat.

,,Tak Came co teď? Je naprosto neschopnej.'' Zeptala jsem se a on pokrčil rameny. Já bych byla pro pauzu na zbytek dne...už teď jsem ho totiž měla plný zuby. Jeho a těch debilních keců. Vytratila jsem se na svůj pokoj, ale sotva jsem zavřela dveře, tak jsem zjistila, že mám hlad. Vrátila jsem se teda do jídelny, kde zrovna byl Dylan. Byl to jeden z lovců a někdy i vařil...a vařil skvěle.

,,Čau Nino, tak co, jak se vyvedla akce? Slyšel jsem, že si skončila v bezvědomí na ošetřovně.'' Zeptal se a přitom se náznakem usmál. Sedla jsem si na židli a on si přisedl.

,,Čau. Akce nic moc a na ošetřovně jsem skončila. Zranil mě Abatu, takže mě málem zabil jeho jed...Cam mě tam musel odnýst, protože už jsem byla totálně mimo.'' Odpověděla jsem a úsměv mu taky oplatila. Měl krátký hnědý vlasy, vysokou postavu a chodil stejně, jako ostatní jen v černý. Byl celkem pěknej a líbil se Janice...navíc to byl Barbařin syn. Po ní měl nádherný zelený oči.

,,Tak to jo...hlavně, že jsi v pohodě. Myslím, že Ian by nejásal, kdyby přišel o nejlepší lovkyni.'' Řekl a já se na něj překvapeně podívala. Já a nejlepší? Pochybuju.

,,Nepřeháněj jo...a co ty? Jak se vede tobě a té, jejíž jméno si nemůžu zapamatovat?'' Pokrčil rameny a vstal, aby mi podal hotový tousty, který jsem přímo milovala.

,,Děkuju.'' Prohodila jsem.

,,Nám se daří taky celkem dobře, ale s ní se něco děje, takže ke mě asi přiřadí jinou. A nemáš za co.'' Odpověděl a podíval se do dveří. Já se otočila, abych zjistila, na koho vrhl ten vražedný pohled. Byl to Cam. Usmál se na mě.

,,A Dylane, tak jak jde život?'' Zeptal se a on něco zavrčel na odpověď, ale potom zmizel. Tázavě jsem se na Cama podívala, protože by mě vážně zajímalo, o co mu v poslední době šlo.

,,Ty Nino...mám nápad. Pokud chceme, aby se ten idiot začal soustředit na trénink, tak ho budeme muset srazit na kolena. Dostat ho na pokraj sil a posunovat hranice.'' Řekl a já se na něj otráveně podívala.

,,Nechceš se mnou doufám řešit tohle, že ne?'' Zeptala jsem se a on nakonec zakroutil hlavou. Jemně se usmál a já se začínala bát.

,,Ne...chtěl jsem s tebou probrat to, jak to...'' Nedořekl větu, protože se u nás objevil Dominic a já se rozhodla opustit místnost. Navíc jsem to nechtěla probírat. Ne teď.

,,Měla bych si jít lehnout...jsem dneska trošku přetažená.'' Řekla jsem a usmála se na Cama. Odešla jsem, ale on šel za mnou. Nešel odradit. Nakonec mě zastavil před mým pokojem.

,,Nino já vím, že jsem ti ublížil a vím, že tě to hodně bolelo a nedokážu si to přestat vyčítat, ale chtěl bych vědět, jestli mi to někdy odpustíš.'' Povytáhla jsem obočí a podívala se do těch modrých očí plných naděje a bolesti. Zničilo ho to stejně, jako tenkrát mě.

,,To nevím a máš pravdu...bolelo to a něco ti řeknu...bolí to i teď, ale já to už neřeším. Skončilo to a já mám před sebou celý život, který hodlám věnovat své práci, takže ať se stalo cokoliv...mě už je to teď úplně jedno. A tobě by to mělo být taky fuk, protože jinak tě to zruinuje.'' Odpověděla jsem a vešla do svého pokoje. Zamkla jsem za sebou dveře a spadla vyčerpaně na postel. Proč mi to musel připomenout? Proč už to prostě nenechá plavat? A proč by měl dokázat zapomenout on, když jsem to nesvedla ani já...

Diskusní téma: 4. Kapitola

:D

Miluju tuhle kapitolovku ♥ Je to úžasný. Moc se mi líbí charakter hlavní hrdinky Niny, ale mezi náma...asi jsem se zamilovala do Cama :D Hlavně jsem zvědavá, co jí vlastně udělal, protože mám pocit, že to ještě v příběhu sehraje důležitou roli :) No a Dominic...k tomu ti zatím nemám, co napsat :)

Krásný

Musím říct že tohle je skvělí příběh. Nina mi je strašně sympatická a těším se na další díl XD

Re: Krásný

Děkuju :D

:)

Já nevím, ale mně je Nina sympatická. Jsem zvědavá na Dominicův výcvik, to bude něco a celkově na všechno :D

Re: :)

Jsem ráda, že se ti Nina zatím zamlouvá :D A já se samozřejmě budu snažit, co nejdříve napsat další kapitolu :D

Přidat nový příspěvek