4. Kapitola - Nečekané

 

Toulala jsem se uličkami v knihovně a hledala knížku, kterou bych si půjčila. Včera jsem tady potkala Christiana. Netušila jsem, že tráví čas čtení, ale vlastně si půjčil jen knížku, kterou jsme si měli do příštího týdne přečíst. Já už měla Shakespeara naštěstí za sebou, takže jsem se mohla věnovat čtení fantasy. Jsem knihomolka a jsem na to patřičně hrdá. Najednou se u mě objevila parta holek. Chvilku si něco šuškali a pak jedna druhou postrčila dopředu. Tázavě jsem se na ně podívala.

,,Ty jsi Melanie?'' Zeptala se jedna a pousmála.

,,Co potřebujete?'' Odpověděla jsem otázkou. Chvíli mlčela a nervózně se otočila na ostatní, ale ty vypadali stejně jako ona. Byly vyvedené z míry.

,,No, my jsme zaslechli, že v tom městě, kde jsi bydlela...že jsi byla tanečnice.''

,,A co má být?'' Pořád mi ještě neřekli, co chtějí. Ale když vytáhli, že jsem před autonehodou tančívala, tak museli mít dobrý zdroje informací...toho jsem se celkem bála.

,,No...nemohla bys nás učit? My jsme začátečnice...ty jsi měla našlápnuto na dobrou karieru. Prosím.'' Překvapeně jsem se na ně podívala a ona sklopila hlavu.

,,Mohla bych to zkusit, ale už je to dávno, co jsem tančila.'' Vesele zatleskali a ona mě objala. Byla jsem snad víc v šoku, jak ony. Bylo jich minimálně deset. Dvě mě chytli za paže a táhli z knihovny pryč.

,,To vás jako mám začít učit hned?'' Zeptala jsem se a jedna z nich kývla.

,,Jo promiň...já jsem Jennifer.'' Řekla ta, která se mnou mluvila, jako první. Drobná bruneta se zelenýma očima.

,,Já jsem Kelly.'' Podívala jsem se na drobnou brunetku, která se usmívala. Ostatní se bavili mezi sebou a šli za námi.

,,Kde chcete zkoušet?'' Zeptala jsem se a ony se zastavili před dřevěnými dveřmi.

,,No přece tady...většinou sem nikdo nechodí, ale občas sem zabloudí jedna blbka, která jede po Woodsovi.'' Zamračila jsem se.

,,Po Christianovi?'' Kývla a vedla mě do té místnosti, kde chtěli zkoušet. Obrovský sál, jedna zeď byla jedno velké zrcadlo a parkety byly čisté. Okouzleně jsem se rozhlížela.

,,Jsou nějaké základní kroky?'' Zeptala se Jenn a já nepatrně kývla. Vždycky museli být základy, na kterých se dalo stavět.

,,Měla bych vás spíš učit po úsecích. Od základů až po celé choreografie. Dá to hodně práce.'' Řekla jsem a na všechny se otočila. Šlo poznat, že jsou rozhodnuté do toho jít hlava nehlava.

,,Co je základ?'' Zeptala jsem se a Jennifer se usmála.

,,Rozcvička.'' Odpověděla jedna z nich. Myslím, že se jmenovala Amy. Dlouhovlasá blondýnka. Asi deset minut jsme cvičili. Já jsem se musela dostat do formy. Pak přišli na řadu ty kroky a já musela seřadit, aby kolem sebe měli dost prostoru. Měla jsem strašnou trému. Jen matně jsem si vzpomínala na hodiny tance a pak na má úspěšná vystoupení...

     Asi po dvou hodinách zkoušení jsem byla totálně zníčená, ale naštěstí jsem nebyla jediná, kdo měl pro dnešek dost. Kelly se opírala o zeď a hluboce dýchala. Tvář měla rudou, ale usmívala se. Jennifer se posadila vedle mě a vděčně se na mě podívala.

,,Tohle bylo super...děkujeme. Zítra pokračujeme, ne?'' Zeptala se a já kývla. Nebyla jsem schopná cokoliv normálně říct. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych byla až takhle na pokraji sil.

,,Myslím, že když to takhle půjde dál, tak budeme dobrý.'' Pokračovala a já se mezitím napila ledové vody.

,,Jo, když to půjde takhle dál, tak budete zatraceně dobrý...'' Řekla jsem a pomalu vstala. Podívala jsem se na mobil a ztuhla. Už bylo skoro deset a já ještě neměla napsaný úkoly na zítra.

,,Hele promiň Jenn, ale já už musím.'' Vstala, objala mě a pak mě nechala odejít. Rychle jsem mířila do svýho pokoje. Většina studentů už buď spali, nebo ještě byli v knihovně, jen já jsem se dvě hodiny mohla přetrhnout. Rychle jsem otevřela dveře do pokoje a pak za sebou zamknula. Tvrdla jsem nad sešity necelé tři hodiny a spát jsem šla úplně vyšťavená. Skočila jsem do postele a v tu ránu jsem usnula...

Omlouvám se, že je kapitola tak krátká, ale dneska moc nestíhám a ještě musím na blogu dodělat pár věcí. Příští kapitola bude o to delší... :))

Diskusní téma: 4. Kapitola

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek