3. Kapitola - Zníčený život

  

Nemohla jsem na ní přestat zaskočeně civět. Ona se na mě jen usmála a to byla poslední kapka do poháru trpělivosti.

,,Tohle snad ani nemůžeš myslet vážně! Já si nikoho brát nebudu!'' Začala jsem na ní křičet a prudce vstala od stolu.

,,Eleno, ale o tom rozhodnu já a ne ty. Budeš dělat to, co je pro rod nejlepší.'' Řekla mírně rozhozeně, ale narozdíl ode mě zůstala sedět na svém místě a v klidu dopijela víno. Tohle je hodně blbej vtip...proč?

,,Rod je mi momenálně úplně u prdele.'' Odpověděla jsem a ona se na mě šokovaně podívala.

,,Prosím? Tohle si vyprošuju...takhle přede mnou nebudeš mluvit!'' Vyčítavě se podívala na otce, který nás dvě jen pozoroval.

,,Vidíš to?! Zkazil si jí!'' Křikla na něj a já měla v ten moment chuť po ní skočit a zakroutit jí krkem. Jak se opovažuje z toho vinit mého otce? Co si o sobě sakra myslí?

,,Táta za to nemůže...on je stokrát lepší rodič, jako ty! Nenávidím tě rozumíš?! Zníčila si mi život!'' Křičela jsem na ní se slzama v očích a pak utekla do svého pokoje. Práskla jsem za sebou dveřma a zamkla je. Normálně bych sebou švihla na postel a brečela do polštáře, ale teď jsem byla tak strašně naštvaná, že jsem se rozhodla jí za to pomstít...tím způsobem, který by ublížil každý matce a obzvlášť té mé. Vzala jsem ze šuplíku její fotky a položila je na chvíli na stůl, abych mohla najít zapalovač nebo sirky. Pak jsem se objevila před jídelnou, aby si mě ani jeden z rodičů nevšiml. Chvíli jsem je poslouchala a dostala ještě větší vztek, jak předtím.

,,Ona se z toho dostane...nakonec mi ještě poděkuje.'' Řekla matka a já zatla ruce v pěst.

,,Tohle jsi, ale opravdu neměla...je mladá a navíc vždycky by měla mít možnost volby.'' Odpověděl jí podrážděně otec a já se pousmála, ale pak jsem se vzchopila a vřítila do místnosti. Matka se na mě otočila a táta se na mě jen podíval. Přímo před ní jsem nechala ty její fotky jednu po druhé shořet. Byla z toho šokovaná a já spokojená.

,,Ty už nejsi moje matka! Nepotřebuju tě! Nemám tě ráda! A v životě tě už nechci vidět!'' S těmito slovy jsem se s ní rozloučila a odešla znovu do svého pokoje. Za skříně jsem vzala koženou černou bundu, vzala si boty na dost vysokém podpatku a rozhodla se jít na vzduch. Nebo spíš konkrétně jsem měla v plánu zastavit se v baru.

   Přišla jsem do toho podniku a hodlala se zdržet aspoň tři hodiny. Zamířila jsem k baru a objednala si panáka tequily.

,,Eleno? Co tady děláš?'' Otočila jsem se na bratra, který tam jen tak seděl. Vůbec jsem si ho nevšimla.

,,Zapíjím vztek.'' Odpověděla jsem a hodila obsah panáka do sebe.

,,Jaký vztek? On tě nechal? Já přísahám, že ho zabiju!'' Zakroutila jsem hlavou. Sedl si blíž ke mě a taky si něco objednal.

,,Je to horší, než si myslíš...mám pocit, že jak se to Ren dozví, tak se taky zastaví tady, protože na tom bude podobně, jak já.'' Řekla jsem, abych mu aspoň trošku vysvětlila, že s Renem můj vztek nesouvisí. Tázavě se na mě podíval.

,,Tak teď už mě nic nenapadá.'' Přiznal a já kývla. Ať mi věří nebo ne, ale mě taky nenapadlo, že se musím kvůli rodu zasnoubit s někým, koho neznám.

,,V nejbližší době bude zásnubní ples...můj ples, který zorganizovala tvoje matka.'' Řekla jsem a mu zaskočilo. Taky ho to dostalo.

,,Cože? To má být, jako vtip? Ona se snad docela zbláznila...'' Má úplně stejný názor, jako já, ale jeho to vůbec nemuselo štvát. Vždyť to mě kazí život a ne jemu. Pak jsme tam spolu asi další půl hodinu pili.

,,Musím si zavolat...nikam nechoď ségra.'' Kývla jsem a objednala jsem další dva panáky...přiznávám oba dva jsem je hned vypila. Za chvilku se vrátil a já se na něj tázavě podívala.

,,Ségra ona ti vážně jen tak prostě řekla, že budeš mít zásnubní ples?'' Zeptal se za tenhle večer asi podesáté.

,,Ano...řekla.'' Odpověděla jsem a on nechápavě zakroutil hlavou.

,,Já to prostě nějak nemůžu pochopit...proč zrovna teď? Neví náhodou o tom, že se scházíš s Renem?'' Zeptal se a já na malý okamžik ztuhla.

,,Neměla by, ale jistá si tím momentálně vážně nejsem.'' Odpověděla jsem. Pak jsme zase oba mlčeli a jen si objednávali další a další panáky. Nakonec to barmana přestalo bavit a položil před nás celou flašku alkoholu. Vděčně jsem se na něj podívala a pak mi někdo položil ruku na rameno. Tázavě jsem se otočila na bratra, který pak kývl směrem ke vchodu. Stál tam Ren a sledoval mě. Tak to jemu brácha volal...já ho zabiju.

,,Tak běž Eleno...myslím, že si máte, co říct.'' Váhavě jsem vstala a naposled se na bratra podívala.

,,Díky Tome...uvidíme se doma, ale nevím kdy.'' Řekla jsem a on se spokojeně usmál. Pomalu jsem šla za Renem.

,,Ahoj.'' Řekla jsem a vyšla z baru s ním v patách. Kousek dál parkoval.

,,Myslel to Tom vážně? Eleno stůj.'' Otočil mě k sobě. Podívala jsem se mu do očí a kývla. Objal mě a políbil na čelo.

,,Co mám teď dělat Rene?'' Zeptala jsem se zoufale a poslouchala tlukot jeho srdce.

,,Já nevím, ale teď to necháme být...''  Nestihl dokončit větu.

,,Musím pryč z města...nemůže mě zasnoubit beze mě.'' Řekla jsem a on kývl. Chytl mě za ruku a společně jsme šli k jeho nádhernému autu.

,,Lamborghini aventador jo? Hm...pěkný.'' Uznale jsem kývla a on mi otevřel dveře. Chvilku jsem váhala, ale pak jsem nastoupila.

,,Tak kam to bude?'' Zeptal se a jemně se usmál. Přitáhla jsem ho blíž k sobě a políbila.

,,,Kamkoliv....hlavně, že budu s tebou.'' Nastartoval a já musím říct, že tenhle motor má úžasný zvuk. Tak a teď ať mi matka něco přikáže...bude mít dost práce s tím, aby mě našla...Jedno vím jistě a to, že já si nikoho nevezmu...samozřejmě, že vyjímka je Ren, ale ten se do takových závazků moc nežene, ostatně já taky ne...

P.S To je to auto (nevím konkrétní barvu, ale tohle si mi vážně líbí):

Diskusní téma: 3. Kapitola

:3

To auto ja naprosto luxusní! :3 I když j jsem spíš na větší auťáky :D A jinak skvělá kapitola. :)

Re: :3

Já osobně tady to Lamborghini strašně moc miluju a nějak na něm ujíždím, takže se možná objeví i v jiné povídce, ale to nevím. A moc děkuji... :D

https://tales-from-my-head.webnode.cz

Super kapitola :D Elenina matka je příšerná :/..chudák Elena. Myslím, že její brácha je dobrý bratr..ochranářský. Předtím jsem nevěděla, co si mám myslet, ale teď ho beru, jako fajn postavu :) Těším se na pokračování, jak to Ren s Elenou zvládnou..fandím :D
PS: Musela jsem si najít to auto :D.....je moc pěkný :D Taky bych si dala říct se v něm projet :D

Re: https://tales-from-my-head.webnode.cz

Děkuju...v dalších kapitola už by se to mělo trošku víc rozjet, takže se určitě máš na, co těšit. Co se týče toho auta, tak se omlouvám zapomněla jsem sem dát obrázek, ale už je tady, tak snad se líbí :D

Přidat nový příspěvek